Niezawodny hatchback

Produkowany od 2012 roku model volvo V40 to pięciodrzwiowy hatchback, pomyślany jako auto miejskie. Niedawno został poddany delikatnemu faceliftingowi, który ma nadać autu nowoczesnego stylu.

Volvo V40 – sprawdzona jakość

Samochód dostępny jest w kilku wersjach. Podstawową wersję auta miejskiego można doposażyć pakietami – terenowym Cross Country lub R-Design o sportowym charakterze.

Wszystkie modele dostępne są jako auta z silnikami benzynowymi lub diesla, z 6-biegową manualną bądź automatyczną skrzynią biegów (skrzynia 8-biegowa oferowana jest dla dwóch wyższych wersji) oraz przednim napędem. Pakiety cross country z silnikiem benzynowym T4 i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów oferują egzemplarze z napędem AWD z technologią Instant Traction zapewniającą stabilny tor jazdy w każdych warunkach pogodowych i na różnych rodzajach nawierzchni.

Dostępne moce silników montowanych w Volvo v40 to 152, 190 i 245 KM dla silników benzynowych i 120, 150 i 190 KM dla silników diesla. Pojemność silników wynosi 2,0 l (jedyny dostępny model z pojemnością 1,5 to silnik benzynowy T3 z automatyczną skrzynią biegów).

Powiew świeżości

Producenci poddali odświeżeniu kilka elementów nadwozia i wnętrza. Główne zmiany to nadanie światłom do jazdy dziennej LED futurystycznego kształtu, który przywodzić ma na myśl „młot Thora”. Odmienny jest wzór kraty wlotu powietrza, poszerzono ofertę wzorów felg i gamę dostępnych kolorów nadwozia. We wnętrzu również dostępnych jest więcej rozwiązań kolorystycznych dla deski rozdzielczej oraz tapicerki.

Volvo v40 (zobacz) to – poza dobrym designem – niezmienna niezawodność i bezpieczeństwo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Seria V. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *